Atrakcje w Rymanowie Zdroju

 

RYMANÓW ZDRÓJ

Za początek dziejów Rymanowa Zdroju przyjmuje się rok 1876, kiedy to ówcześni właściciele miasteczka Rymanów – Anna i Stanisław Potoccy odkryli źródła mineralne o właściwościach leczniczych. Obecnie uzdrowisko przyciąga wielu turystów z kraju i zagranicy, którzy mogą skorzystać z zabiegów wykonywanych w zakładach przyrodoleczniczych „Uzdrowiska Rymanów”

Telefon do Biura Obsługi Kuracjusza 13 43 57 461

PARK ZDROJOWY

W centrum Rymanowa Zdroju, po obu stronach rzeki Tabor rozciąga się Park Zdrojowy, ze swymi licznymi alejkami i placami. Idealne miejsce do spacerów i wypoczynku na łonie natury. Szczególne właściwości lecznicze rymanowskiego klimatu polegają na tym, że wykazuje on cechy klimatu górskiego, a dzięki znacznej zawartości jodu również cechy klimatu morskiego.

 

WODY ZDROJOWE

Właściwości lecznicze wód rymanowskich były wielokrotnie potwierdzane profesjonalnymi analizami chemicznymi. W centralnej części Parku Zdrojowego znajduje się pijalnia wód mineralnych. Pozostałe ujęcia wód leczniczych zlokalizowane są w różnych częściach parku i w jego okolicy.

 

ŚCIEŻKI ROWEROWE I SZLAKI PIESZE

W Rymanowie Zdroju i okolicach znajdują się liczne szlaki piesze i ścieżki rowerowe. Niektóre są częścią bieszczadzkich szlaków pieszych.

 

WOŁTUSZOWA

Malownicza, pięknie położona wioska z ciekawą historią dziejów łemkowskich.

 

PRZEJAŻDŻKI KONNE I BRYCZKĄ, KULIG

Konne wędrówki ścieżkami Rymanowa Zdroju dla początkujących i zaawansowanych.

Szczegóły na www.rancho-texas.pl

 

KORTY TENISOWE

Z kortów ziemnych w Rymanowie Zdroju można korzystać indywidualnie lub umówić się na lekcję z instruktorem.

Numery telefonów do instruktorów są dostępne w recepcji.

 

KĄPIELE W RZECE TABOR

Płytka uregulowana rzeczka przepływająca przez Park Zdrojowy, bezpieczna dla dzieci. Nie jest na tyle głęboka , żeby w niej pływać, ale można brodzić i opalać się na trawniku wzdłuż rzeki.

 

BASEN KRYTY OGÓLNODOSTĘPNY

W pensjonacie „Szajna Spa” w odległości 200 metrów od „Villa Asturia” tel. 13 43 57 470

lub w obiekcie wypoczynkowym „Kasztanowy Dwór” 400 metrów od „Villa Asturia” tel.13 43 57 305